close
تبلیغات در اینترنت
متفرقه و درخواستي ها
شهدای مدافع حرمیا فــــاطمـــــه الزهـــــــــــراسلام مدرسه
 • تاریخ: شنبه 26 اسفند 1391
  بازدید: 232
  از معنی نام کشورها چه می دانید؟

  از معنی نام کشورها چه می دانید؟
  نام کشورها بر گرفته از معانی ای هستند که در دوره هایی معرف آن کشور از روی معنی بودند اما امروزه فقط به عنوان یک نام مطرح اند که اغلب تصور می شود معنی ندارند.
  به گزارش جهان سایت ملایری‌ها معانی نام ۱۱۰ کشور را نوشته است:
   آرژانتین: سرزمین نقره (اسپانیایی)؛
  آفریقای جنوبی: سرزمین بدون سرما (آفتابی) جنوبی (لاتین، یونانی)؛
  آفریقای مرکزی: سرزمین بدون سرما (آفتابی) مرکزی (لاتین،یونانی)؛
  آلبانی: سرزمین کوهنشینان؛  
  آلمان: سرزمین همه مردان یا قوم ژرمن (فرانسوی – ژرمنی)؛
  آنگولا: از واژه نگولا که لقب فرمانروایان محلی بود؛
  اتریش: شاهنشاهی شرق (ژرمنی)؛
  اتیوپی: سرزمین چهره سوختگان (یونانی)؛
  ازبکستان: سرزمین خودسالارها (سغدی-ترکی-فارسی/دری)؛

  بقیه در ادامه مطلب ...

 • تاریخ: شنبه 26 اسفند 1391
  بازدید: 284

  مطلبی کوتاه در مورد روستای کوا

  (کوا)
  اماکن تاریخی روستای کوا:
  غار دیو خانه:

  غار "دیوخانه" یا "دیوانخانه" در کتاب اشرف البلاد درباره اش آمده است:

  ... و دره کوا که عمق آن بیش از 300 متر می باشد بصورت تنگنا و متقارن در بدنه غربی آن،غار های متعددی مثل غار دیو خانه،که رفتن آن برای هر فردی مقدور نیست ظاهرا در قدیم پناهگاه یاغیان و دزدان بوده است.

  این گفتار گرچه نمی تواند قدمت آن را معین کند ولی با آثار موجود در آن تاریخ آن بسیار کهن است و داخل آن بشکل ایوان،ایوان بوده و در بعضی از کتاب ها آمده که قدمت بسیار زیادی دارد شاید بنای ساخت آن به زمان غار نشینی انسان بر می گردد.مصالح کار برده در آن (داخل) از جنس ساروج بوده و بسیار محکم می باشد. رفتن به داخل این غار برای هر کسی مقدور نمی باشد زیرا ورودی این غار مشرف به دره خوفناکی بوده و پرتگاه خطرناکی می باشد.

  سنگ آن آهکی و نحوه چین خوردگی اش افقی و مایل و مربوط به دوره "ژوراسیک فوقانی" است.

  در داخل این غار تعدادی ایوان وجود دارد و دیواره این خانه ها با آهک و گاه ساروج بوده و ساختارش ظاهرا به شکل دستی بوده و آثار انگشتان بر دیواره همچنان برجاست که این آثار انگشتان بسیار بزرگتر از انگشتان یک انسان عادی است و سطح کف این ایوان ها از ساروج و سنگ های محکمی پوشیده شده و کندن آن با ابزارآلات معمولی ممکن نیست و کوزه های خرد شده و همچنین شیشه های خرد شده "فیروزه" در کف این اطاقک ها فراوان است.

  مرقد میرشریف:

  در قسمت پائین دست محله کوا مرقد سید جلیل القدری ست بنام "آقا میر شریف(پیر سید)" که محلی ها بسیار از کرامات این سید بزرگوار نقل می کنند. احتمالا این سید بزرگوار از نسل سید مرعشیها در زمان حکومتشان در منطقه هزارجریب باشد.نسل و فرزندان این بزرگوار بنا به اقوال محلی به گرگان "چهارده" مهاجرت نمودند و در آن دیار سکنی گزیدند.

  تاریخچه روستای کوا:

  هزارجریب،سرزمینی که روزگاری خود استانی مستقل بوده به مرکزیت کیاسر که از مناطق شمالی شاهرود شروع شده تا نزدیکی فیروزکوه و قسمتی از استان سمنان امروزی را شامل می شد.در بعضی از کتب تاریخی،این سرزمین در سال های 89 قبل از هجرت تا 750 هجری بمدت 844 سال پایتخت باوندیان یا آل باوند بود.چندین گورستان گبری و هرمزد پرستی در مناطق هزارجریب و در اطراف کوا وجود دارد که قدمت تاریخ این سرزمین را تا قبل از اسلام می رساند.

  همچنین در کوا با وجود چندین گورستان گبری نشین و چندین تپه های باستانی و مسجد تاریخی از جمله مسجد شپام و همچنین مسجد استاجنان و وجود چند حمام خزینه تاریخی و با همین قدمت و همچنین چندین مورد تپه های باستانی،واقع است.اشیا تاریخی و باستانی بسیاری از این منطقه از طریق حفاری های غیر مجاز به سرقت رفته،که تاریخ سکونت این منطقه را در گمنامی پنهان نمود

  در ادامه مطلب تصاویری زیبا از روستای کوا را مشاهده کنید ..........    

 • فرق زن توی خیابون با زن توی ماهواره؟!

   

  به نقل از hayauni.ir

  یک شب خواهرم به اتفاق خانواده اش اومده بودن خونمون و بعد از حال و احوال کردن . شروع کرد به گفتن داستان اختلاف زن و شوهری که اومده بودن پیشش برای مشاوره. البته خواهرم عادت نداره بحث های زناشویی رو که توی مشاوره ها پیش میاد رو برای دیگران تعریف کنه اما این دفعه رو  به خاطر جالب بودنش گفت .

  حالا داستانو از زبان خواهرم می گم:

  وقتی نزدیک زنه شدم، ناله و نفرینشو  شروع کرد. سن مرد و همسرش حدود ۲۵ سال می خورد . پرسیدم قضیه چیه؟اختلافتون سرچیه؟ گفت: «خانم دکتر، در بی‌بندوباری این مرد همین بس که توی خیابان، خودش زن‌های مردم رو به من نشون می‌ده و مثلا می‌گه موی فلانی را ببین، سر و وضع فلانی را نگاه کن… درسته که من همسر اون باشم ولی اون، چشماش به زن‌های دیگه باشه؟»

  مسلما انتظار داشت من هم ازش حمایت کنم و رو کنم به آقا و بگم: «‌ای مرد… ! این چه کاریه که می‌کنی؟… اما واکنشم باعث بهت اونها شد. خیلی راحت و با اطمینان گفتم: «خانم اینکه شما می‌گید که ایرادی نیست؛ خیلی هم خوبه.»

  خانم و آقا مکثی کردند و بعد از چند لحظه خانم دوباره به حرف اومد و گفت: «یعنی اینکه این مرد چشمش مدام دنبال دخترها و زن‌های مردمه و این قدر هم پرروست که برای من تعریف می‌کنه، بد نیست؟ من بازهم با لحنی محکم گفتم: «خب، چه اشکالی دارد که این قدر با شما راحته که برات این چیزها را هم تعریف می‌کنه؟ واقعا چه اشکالی داره؟»

  زن دیگه نمی‌دونست چی بگه. مرد هم که خودش تو این مدت کلی بد و بیراه از زنش شنیده بود، شاید ته دلش داشت می‌گفت: «بابا این دیگه عجب دکتر باحالیه!» اینجا بود که احساس کردم زن و شوهر به جایی که می‌خواستم رسیدن و حالا وقت گفتن حرف آخره.

  گفتم: « شما تو خونه‌تون ماهواره دارید؟»

  گفتن: « بله، فیلم و موزیک و برخی برنامه‌ها رو… با هم می بینیم .»

  گفتم: «لابد با هم میشینید و تماشا می‌کنید. »

  گفتند: «بله.»

  رو کردم به خانم و گفتم: «خب، زن‌هایی که تو اون فیلم‌ها و برنامه‌های ماهواره هستند از نظر شما سر و وضع و لباسشون ناجورتره یا زن‌های توی خیابون؟ »
  جواب معلوم بود.

  ادامه دادم: خب، چرا اونجا به شوهرتون ایراد نمی‌گیرید که با دقت به اون زن‌ها نگاه می‌کنه؟ … هردوشون سکوت کردن.

  بعد از چند لحظه خانم زیر لب گفت: خانم دکتر، خب، اونها فیلم و عکس هستن و… حرفشو قطع کردم و گفتم: «اصل ماجرا فرقی نمی‌کنه. اگر همسرتون فیلم و عکس همون خانم‌هایی رو که تو خیابان هستن نگاه بکنه، شما مشکلی ندارید؟ جوابی نداشت. شوهره هم سکوت کرده بود… »
  به هرحال وقتی زن و شوهری قبول کردن تو خونه‌شون ماهواره باشه و همه برنامه‌ها رو بدون کنترل و مدیریت لازم نگاه بکنند، تبعاتشو هم باید قبول داشته باشن؛ بی‌مهری‌ها، سردی‌ها، بی‌میلی‌ها، دعواها. به هرحال وقتی پایه خانواده سست شد، زمینه قهر و نزاع و طلاق فراهم می‌شود.

  البته مشکلات این‌چنینی فقط به خاطر بدحجابی و نوع پوشش تصاویر ماهواره‌ای نیست. خودتون قضاوت کنید، وقتی خانواده‌ها روزها بلکه هفته هاو نه بلکه ماهها سریال‌هایی رو دنبال می‌کنن که هدفی جز عادی جلوه دادن روابط نامشروع و غیرمجاز ندارند، فیلم‌هایی که زن و شوهرها رو تشویق به خیانت به یکدیگر می‌کنند و اسم تمام اینها را آزادی فردی می‌گذارند، چه بر سر خانواده‌های ما خواهد آمد؟

   

  http://hayauni.ir

 • روزی می شنویم که دختری به خاطر حجابش از دانشگاهی در یک کشور مدعی دموکراسی اخراج می شود و روز دیگر عکسی میبینیم که جوانک یهودی مشروبش را می ریزد سمت زن مسلمان محجبه.


  کار از اینها هم بالاتر می گیرد و تمام خبرگزاری ها اعلام می کنند که زن مسلمان باردار و جنینش در دادگاه و جلوی قاضی با ضربات چاقو به شهادت رسیدند.

  روزی پسر میلیاردری در ایتالیا به جرم اسلام آوردن به طرز مشکوکی نیست می شود و چند روز بعد جنازه اش را زیر پلی در شهر پیدا می کنند و علت مرگ را اوور دوز هروئین اعلام می کنند.

  چند سالی می شود که هر روز در اخبار صورت خونین کودکی معصوم و صدای شیون و زاری مادری در کنار او را می توان دید.
  امروز به اسم جنگ عراق و فردا به اسم جنگ افغانستان. روز دیگر در بحرین و مصر و لیبی و یمن و ....
  ماه رمضان فرا می رسد و تو روزه می گیری و به ظاهر مسلمانی، جلوی چشمانت ساندویچی می خورد و تو را به خاطر عمل به دستورات دین مسخره ات می کند و قاه قاه می خندد.

  در پارک به نماز می ایستی و مردمی که از کنارت رد می شوند، چنان نگاهت می کنند که گویی اصلاً نمی دانند نماز یعنی چه.
  یکی از اقوام کارت عروسی پسرش را برایتان می آورد و شما را برای مراسم دعوت می کند، از در سالن که داخل می روید، احساس ورود به یک کاباره در کفرستان بهتان دست می دهد.

  یک انسان مومن وقتی با این قبیل مشکلات برخورد می کند، چه احساسی می تواند داشته باشد؟

  آخرالزمان روزگاری است که در آن مومنان زندگی سختی را خواهند داشت و حفظ دین در این روزگار چونان گرفتن گلوله‏اى از آتش در دست و یا چون فشردن بوته ای خار است.

  رسول خدا(ص) در اين باره فرموده اند: واى بر عرب از شرّى كه به آنان نزديك شده است. فتنه‏ هايى چون پاره‏ هاى شب تاريك و ظلمانى. صبح‏گاهان مرد مؤمن است و به هنگام غروب كافر. گروهى دين خود را به بهاى ناچيز و متاع اندك مى‏ فروشند. كسى كه در آن روز به دين خود چنگ زده و پاى بند است، همانند كسى است كه گلوله‏ اى از آتش را در دست گرفته يا بوته‏ اى از خار را در دست مى ‏فشرد.(1)

  امام علی (ع) نیز می فرمایند:
  - ... پرچم گمراهی (در آخرالزمان) بر فراز رهبر آن برافراشته شده و شاخه و ریشه های آن پخش گردیده است. با پیمانه خود شما را ارزیابی می کنند (که به حزب آنها وارد شوید) و مانند حیوان چموش به شما لگد می زنند.

  - زمامدار اینان از دین خارج است و در گمراهی استوار در چنین روزگاری چیزی از شما باقی نمی ماند مگر ته مانده ای همانند ته مانده ی دیگ غذایی که خورده اند و یا باقیمانده ای که در ساک دستی باقی می ماند.

  - اینان همانند پوستی که دباغی می شود شما را مالش و همانند گندمی که در خرمن کوبیده می شود شما را فشار می دهند.

  - اینان مومن را از میان شما برای زجر دادن همانند پرنده ای که دانه ی چاق تر را انتخاب می کنند، بیرون می کشند... (2)

  پیامبر(ص) فرمودند: …فروریختن دین به دنیاست و در آن وقت قلب مومن درونش آب می شود مثل آب شدن نمک در آب. زیرا منکرات را می بیند و قدرت جلوگیری و تغییر آن را ندارد. مومن در میان آنها با ترس و لرز راه می رود، که اگر حرف بزند، او را می خورند و اگر ساکت شود، دق مرگ می شود.(3)

  - و زمانی خواهد آمد، که مومن در آن زمان از گوسفند زبون تر خواهد بود.(4)

  - برای مردم زمانی پیش می آید که برای هیچ دین داری دینش سالم نمی ماند جز اینکه از کوهی به کوهی فرار کند و همچون روباه بچه هایش را برداشته از لانه ای به لانه ای بگریزد... . (5)

  - امام علی(ع): امر خدا واقع نمی شود، مگر بعد از آنکه شما مومنان در میان مردان از مردار هم خوارتر و زبون تر باشید ... و آن هنگامی است که یک ضربت با شمشیر برای مومن از به دست آوردن یک درهم از طریق حلال آسانتر باشد و ... .(6)

  - امام صادق(ع): ثروتمند از مومن گرامی تر می شود. مومن زبون و منافق عزیز و فقیر پست و.... .

  - آن فرجی که شما انتظار می کشید، واقع نمی شود مگر بعد از آنکه شما چون بز ذبح شده باشید که دیگر قصاب اعتنا نمی کند که دست به کدام عضو آن بزند! آری ستمگران شما را ارجی نمی نهند و شما  پناهگاهی پیدا نمی کنید که امر خود را به او مستند سازید.(7)

  - مومن در آن زمان محزون و مورد تحقیر قرار می گیرد. او نمی تواند که منکرات را جز در دلش انکار کند و در معرض هر نوع تحقیری قرار می گیرد.(8)

  - برای شما زمانی پیش می آید که از افراد متدین کسی نجات نمی یابد، به جز افرادی که مردم آنها را ابله تصور کنند و آنها صبر و شکیبایی داشته باشند بر آنان که آنها را ابله و بی خرد بخوانند. (9)

  - امام صادق (ع) خطاب به افراد با ایمان در آخرالزمان فرمودند: آیا می دانید آنان که با ایمان راسخ در انتظار حضرت مهدی (عج) هستند و در بدترین شرایط صبر می کنند از آزار ها و سختی ها و ترس و ناملایمات بسیاری می بینند ، آنها روز قیامت از پیروان راستین ما هستند و به ما نزدیکترند.(10)

  - امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: در این زمان بی توجهی به احکام و ارزش های الهی به اندازه ای رواج پیدا خواهد کرد که مردم کسی را که امر به معروف می کند آدم پست و ذلیل به حساب می آورند. در مقابل، کسی را که به انواع گناهان و آلودگی ها مرتکب می گردد ستایش خواهند کرد.(11)

  - در جای دیگر تصریح دارند که در این دوره مردم فقیر خوار و زبون و انسان های مؤمن ضعیف و حقیر و اندیشمندان و افراد با فضیلت پست و بی مقدار شناخته می شوند. در مقابل، شخص فاسق محترم به حساب آمده و ستمگر و ظالم مورد تعظیم و احترام قرار می گیرد. حق ضعیف در بینشان پایمال شده و انسان های قوی از نظر مال و امکانات زمام امور را به دست می گیرند.(12)

  - امام صادق علیه السلام در این باره تصریح دارند که: در آن زمان می بینی که پیروان همه ادیان تحقیر می شوند و حتی هر کس که یک فرد دیندار را دوست داشته باشد. مردم ارتباط با او را تحریم می کنند و از خود می رانند.(13)

  پی نوشت:
  1.    احمد، مسند، ج‏2، ص‏390
  2.    خطبه ی 107 ، صفحه ی 239
  3.    الزام الناصب، ص182؛ روزگار رهایی، ص 355
  4.    نهج الفصاحه،ج2،ص645؛ روزگار رهایی، ص354
  5.    منتخب الاثر، ص 437؛ کشکول شیخ بهایی، ص580.
  6.    منتخب الاثر، ص314 ؛به نقل از روزگار رهایی، ص364
  7.    بحار الانوار، ج52، ص110 و 264؛ روزگار رهایی، ص374
  8.    الزام الناصب ص183؛ به نقل از روزگار رهایی382
  9.    اصول کافی، ج2، ص117؛ به نقل از روزگار رهایی، ص382
  10.        احمد، مسند، ج‏2، ص‏390.
  11.    بحارالانوار، ج 52، ص 256
  12.    الزام الناصب، ص 195
  13.    بشارة الاسلام، ص 132

 • مادران با حجاب، دختران بی حجاب
   
  دخترک دوید سمت مادرش و گفت: مامان، ببین پسر عمو اذیت میکنه.
  مادرش همین که
  چشمش به دست نامحرم افتاد که شانه دخترش را می کشد با نارحتی گفت: خجالت نمی کشی آقا مهران دخترم دیگه به سن تکلیف رسیده.

  مهران بیچاره که توقع شنیدن سن تکلیف رو نداشت گفت: من از کجا میدونستم که ریحانه به این سن رسیده؛ در ضمن این چه جور تکلیفیه که بلوز و شلوار پوشیده و سرش هم تقریبا برهنه است؟
  ریحانه گفت: دیدی مامان، گفتم چادر بپوشم هی میگی نه نمی تونی جمع کنی اگه میذاشتی حداقل اون بلوز بلنده رو می پوشیدم دیگه مهران آقا فکر نمی کرد من بچه ام.

  امیرالمومنین علی علیه السلام می فرمایند: کودکان دلشان مثل زمین خالی است هر چه در آن بکاری رشد می کند،(1)
  دختری که خود به حجاب علاقه نشان می دهد ولی مادر مانع او می شود، فردا هم که باید در جامعه وجودش را از چشمان ناپاک نگه دارد دیگر به سمت حجاب نمی رود و میشود مثل بعضی از زنان کوچه و بازار که مادرانی با حجاب کامل، ولی دختری بی حجاب همراهش است، این همان دختریست که در دلش بی حجابی و بی عفتی را پرورش دادیم و حالا دیگر با داد و گریه حاضر به قبول حجاب نیست.
                                                                                                             
  به نظر شما مادران در بی حجابی دخترانشان چقدر موثرند؟؟؟

  حجاب و عفاف
   
   
  ===============================

  (1)نهج البلاغة – نامه31 (( إِنَّمَا قَلْبُ الْحَدَثِ كَالْأَرْضِ الْخَالِیَةِ مَا أُلْقِیَ فِیهَا مِنْ شَیْ‏ءٍ قَبِلَتْهُ فَبَادَرْتُكَ بِالْأَدَبِ قَبْلَ أَنْ یَقْسُوَ قَلْبُكَ وَ یَشْتَغِلَ لُبُّكَ))

   منبع   www.efaf.mihanblog.com

 • کاریکاتورهایی درباره شکار پهپاد آمریکایی

  (بسم الله الرحمن الرحیم)

  در سالگرد شکار پهپاد جاسوسی RQ170 توسط نیروهای مسلح کشورمان در شرق کشور، روز گذشته شاهد به دام افتادن یک فروند پهپاد شناسایی آمریکایی از نوع Scan Eagle به دست نیروی دریایی سپاه در منطقه خلیج فارس بودیم.

  پایگاه «ایام» به این مناسبت کاریکاتورهایی را درباره شکار پهپاد آمریکایی منتشر کرده است که در زیر می‌آید ...................... تصاور در ادامه مطلب ............

 • تاریخ: سه شنبه 07 آذر 1391
  بازدید: 123

  ":" خرید معتبر از فروشگاه معتبر ":"

  در این تاپیک به شرح فروشگاه سایت بهترین ها می پردازیم .

  سه ویژگی اصلی سامانه فروشگاهی : سفارش کالاها - تحویل کالاها درب منزل -  پرداخت مبلغ در منرل به مامور پست .

  این خصوصیات باعث ممتاز شدن فروشگاه و اعتماد بیشتر می شود .

  بهترین محصولات در سایت بهترین ها

  ورود به سامانه فروشگاهی       ورود به سامانه فروشگاهی     ورود به سامانه فروشگاهی

  ورود به سامانه فروشگاهی       ورود به سامانه فروشگاهی       ورود به سامانه فروشگاهی

  ورود به سامانه فروشگاهی       ورود به سامانه فروشگاهی        ورود به سامانه فروشگاهی

  ورود به سامانه فروشگاهی      ورود به سامانه فروشگاهی         ورود به سامانه فروشگاهی

  ورود به سامانه فروشگاهی      ورود به سامانه فروشگاهی        ورود به سامانه فروشگاهی

   

 • تاریخ: دوشنبه 29 آبان 1391
  بازدید: 577

  موشک های ایران با کدام کلاهک به سراغ دشمن می روند + عکس

  متخصصان کشورمان با بهره گیری از طرح های موجود و اجرای محاسباتی که با استفاده از اَبَررایانه، ماه ها به طول می انجامد، اقدام به بهسازی طرح کلاهک موشک های کشورمان کرده اند که قدرت و تاثیر موشک های ایرانی را با افزایشی چشمگیر مواجه می کند.

  به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، موشک های نظامی ساخته شده اند تا مواد منفجره را به محل هدف برسانند و پس از اصابت، با انفجار حاصله آن را از بین ببرند. این محموله در بخشی از موشک که اصطلاحاً به آن سر جنگی(کلاهک جنگیWarhead-) گفته می شود قرار می گیرد.

  در موشک های بالستیک قدیمی و برخی از موشک های بالستیک فعلی، سر جنگی ثابت است یعنی موشک در مرحله نهایی حرکت، به همراه کل بدنه خود به سمت زمین می آید. در حالی که در موشک های جدید، سرجنگی جدا شونده است بدین معنی که بخش مربوط به محموله انفجاری پس از مرحله اوجگیری از موشک جدا شده و به سمت زمین حرکت می کند.

 • هشدار؛ شبکه ماهواره‌ای امام حسین!

  بعد از توهین حسن الله یاری در شبکه ماهواره ای اهل بیت به نظام جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری اینبار نوبت به شبکه امام حسین که ظاهرا تندروی های کمتری نسبت به شبکه اهل بیت دارد ، رسیده

   یک مورد در بین تمامی این دسیسه ها اشتراک است در بین بهاییت و وهابیت و جریان احمد یمانی و این شبکه ها همیشه با مراجع و خصوصا مقام معظم رهبری مشکل داشتند و سعی در از بین بردن اعتقاد مردم از هر راهی نسبت به مراجع زمان خود هستند ، سلب اعتماد به مراجع هم یک بحث مفصل را میطلبد که دوستان خود آگاه ترند …

  اما گفته های ما درباره فتنه این شبکه را آغاز میکنیم ، در ابتدا عرض کنیم که قصد نداریم بگوییم این شبکه متعلق به صهیونیست و این دست مسائل است اما خواسته یا نا خواسته این شبکه در راه غیر راه ائمه قدم میگذارد…

  تقریبا اکثر شیعیان با ...........

   

 • تاریخ: شنبه 06 آبان 1391
  بازدید: 104

  نکاتی برای افزایش و بهبود سرعت ويندوز

  كاربران ويندوز، معمولا به‌دنبال اين هستند كه سرعت ويندوز خود را بيشتر كنند، اين حس كه چيزي در اين ميان اشتباه كار مي‌كند كه بازدهي سيستم پايين است، در مورد اكثر كاربران درست است. گاهي اوقات مي‌توان با رعايت نكاتي سرعت سيستم را به‌مراتب بهتر كرد. با هم بخشي از اين نكات را بررسي مي‌كنيم.

  حقه‌هايي براي خالي كردن حافظه

  1– برنامه‌هاي آغازين را كم كنيد
  وقتي ويندوز بالا مي‌آيد، تعداد زيادي از برنامه‌ها كه به‌عنوان برنامه‌هاي آغازين ‌(Startup Programs)‌ شناخته مي‌شوند، شروع به بارگذاري در حافظه مي‌كنند و اين باعث مي‌شود از زمان بالا آمدن ويندوز تا زمان آماده شدن آن براي استفاده، وقت زيادي از شما تلف شود. ضمن‌آن‌كه ...........